fbpx

Нов симптом на корона: Проверете веднаш!

Уште еден симптом на кој треба особено да обрнете внимание е додаден на листата со индикатори за Ковид-19, пренесуваат светските медиуми.

Станува збор за лезии на нозете, откако група шпански експерти потврдија дека се појавиле кај повеќе пациенти во раните фази на болеста.

Во официјалниот извештај е наведено дека личат на сипаници, а истиот го одобриле и дерматолози од Италија и од Франција.

Овој симптом е особено изразен кај тинејџери и деца, велат тие.

Следни Објави

Битолчани во шок: Момче на 27 години почина на Инфективна

27 годишно момче од Битола позитивно на коронавирус, почина на Инфективната клиника во Скопје, дознава ТВ21. На инфективната клиника во Скопје било префрлено откако претходно било хоспитализирано во Ковид Центарот во Битола. Во скопската инфективна клиника било донесено на 27-ми јули. Работело во познат кафе бар во центарот на Битола. […]