fbpx

Татко му почина, децата си ги нема видено од март: Корона-приказната на Марко

Првиот позитивен тест го добил на 31 март и поминал 115 дена во болница. Приказната на Италијанецот Марко Карара го сврте вниманието на светските медиуми откако дури 28 пати бил позитивен на Ковид-19

Кон крајот на март кога од коронавирус починал неговиот татко, Италијанецот Марко Карара го добил првиот позитивен тест и во тешка состојба бил сместен во болница. И останал таму рекордни 115 дена.

Позитивните тестови се нижеле, а на крајот од јули конечно бил пуштен дома, но повторно во самоизолација во станот на покојниот татко.

„Од тераса си го гледам семејството. Сопругата Симона и синовите Матео и Џанлука ги немав видено четири месеци“, им раскажа храбриот Марко на медиумите.

Поддршка за побрзо опоравување му даде и премиерот Џузепе Конте.

Следни Објави

Децата ми се сѐ во животот: Сведоштво на Михајло од Гостивар

Михајло од Гостивар одлучи јавно да проговори за битката со коронавирусот. „Моите две деца и жената ми сѐ се во животот. Поради нив издржав“, вели тој. На инфективното одделение во гостиварската болница бил сместен околу три недели, а претходно 10 дена имал температура која постепено му се качувала. – Докторите […]