fbpx

Вербата во Бог ме награди: Пандев се огласи за историскиот успех

Кога го дадов голот погледнав кон небото и помислив дека вербата во бог ќе ме награди, вели Пандев за порталот „Гол.мк“ по историскиот успех за македонскиот репрезентативен фудбал.

Капитенот призна дека е пресреќен за пласманот на Македонија на Европско, а меѓу другото кажа и што сопругата и децата му порачале пред тргнувањето од Италија.

– Успехот го посветувам на мојата фамилија, тие се мојата инспирација и помош. Кога ме испратија од Италија, жената и децата ми порачаа: „Тато, без Европско првенство да не се враќаш“. Среќни се сите, а јас сум најсреќен. Уште не верувам дека го остваривме сонот, ама за некој ден ќе разбереме што сме направиле – изјави Пандев.

Следни Објави

Сведоштво на Маја Павловска: Мајка ми почина од корона, немаше позитивен тест пред да заврши во болница

Драги пријатели, познаници. Мајка ми почина од корона. Би сакала да споделам неколку информации и искуство кои се надевам ќе помогнат на вас или некој ваш близок. Кашлицата и температурата се симптоми кои се важни, но може и да не значат многу и пациентот да е стабилен. Убаво е да […]