fbpx

Елката блесна, погледнете како е украсен плоштадот за 200.000 евра

Новогодишната елка поставена на плоштадот „Македонија“ вечерва конечно блесна.

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов на својот фејсбук-профил напиша дека поради пандемијата од коронавирусот оваа година нејзиното светнување е симболично, без посебен настан.

– Градот Скопје апелира до граѓаните кои ќе бидат затекнати на плоштадот, да ги почитуваат препорачаните мерки за заштита, да носат маски и да го одржуваат пропишаното растојание – напиша тој.

Шилегов изјави дека за украсување на плоштадот потрошиле 200.000 евра, но и дека исто толку заштедиле.

Следни Објави

Уште двајца починаа од корона во Битола, едниот на 45 години

До утрово уште двајца пациенти починале на инфективното одделение во Битола. Едниот од Битола на 45-годишна возраст, а другиот од Ресен на 53-годишна возраст, јавува „Тера“. Бројот на почнати пациенти од Битола од почетокот на пандемијата се искачи на 107 лица. Моментално во регионалниот Ковид центар таму се хоспитализирани 76 […]