fbpx

Уште двајца починаа од корона во Битола, едниот на 45 години

До утрово уште двајца пациенти починале на инфективното одделение во Битола. Едниот од Битола на 45-годишна возраст, а другиот од Ресен на 53-годишна возраст, јавува „Тера“.

Бројот на почнати пациенти од Битола од почетокот на пандемијата се искачи на 107 лица.

Моментално во регионалниот Ковид центар таму се хоспитализирани 76 лица. Вчера биле регистрирани седум нови случаи на Ковид-19 и триесет оздравени пациенти. Бројот на активни случаи во Битола е 950.

Следни Објави

Оставил аманет како да биде погребан: Желбата на Џеј ќе му се исполни!

Без комеморација, поради пандемијата, Џеј Рамадановски ќе биде погребан во петок во Алејата на заслужни граѓани, а неговиот кум и најдобар другар Зоран Јагодиќ Руле денеска на медиумите им откри дека легендарниот пејач оставил и аманет како да биде погребан. „Неговата последна желба беше на вечното почивалиште да биде испратен […]