fbpx

(ФОТО) Модна катастрофа: Џенифер Лопез со „утка“ на годината!

Ретко знае да погреши кога е модата во прашање, но кога ќе направи „утка“, тоа најчесто е модна катастрофа.

Последниот стајлинг на Џенифер Лопез модната критика го оцени како многу лош.

Пејачката се појави во сатенски комплет, панталони и кошула искомбинирани со капут, сите парчиња во валкано розева боја.

Критичарите беа едногласни дека оваа комбинација повеќе не е во тренд и дека вакви парчиња станале „аут“ уште на почетокот на есента.

„Вакви аутфити едноставно не се повеќе актуелни“, едногласни се тие.

Фото: Профимедија

Следни Објави

Се плашам што ќе остане од нас: Искрено интервју на Стефановски за коронавирусот

Се плашам, кога сето ова ќе пројде, што ќе остане од човештвото, како луѓето ќе изгледаат? Која ќе биде нашата морална, емоционална, ментална матрица? Луѓето уште долго ќе се плашат едни од други, на што ќе личиме како општество? Ова е дел од искреното интервју на Влатко Стефановски за српски […]