fbpx

(ФОТО) Конечно промена: Цеца има нова фризура

Пејачката Светлана Цеца Ражњатовиќ одлучи конечно да ја промени фризурата. Новиот имиџ го промовира преку видео на „Инстаграм“, а фановите велат дека никогаш не изгледала поубаво.

Цеца е облечена во светкав фустан, па веројатно снима новогодишна програма за некоја телевизија.

Следни Објави

Беше главен готвач на папата Фанциск: Почина скопскиот угостител Мирко Рагуса

По кратко боледување, утрово во Скопје на 59 -годишна возраст почина еден од најпознатите скопски угостители Мирко Голомеиќ, информира „Скопје инфо“. Тажната вест утрово на социјалните мрежи ја објавил неговиот син. – Секогаш ќе те паметиме вака насмеан, позитивен и енергичен човек, полн со живот. Почивај во мир – напишал тој на […]