fbpx

(ФОТО) Со минивал и без силикони: Цеца непрепознатлива!

На социјалните мрежи масовно се споделува фотографија од регионалната фолк-ѕвезда Светлана Цеца Ражњатовиќ од почетоците на нејзината кариера.

Пејачката е без силикон и во интересен фустан, а сите ја коментираат нејзината коса – фамозниот минивал со кој жените беа опседнати во тој период.

Цеца е во друштво на колешката Вера Матовиќ, а фотографијата која стана вирален хит беше објавена на инстаграм профилот „Естраден музички времеплов“.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Цело време грешиме: Еве како правилно се носат маските!

Прилагодете ги маските на лицето колку што е можно, без да оставите празен простор од двете страни, препорачуваат од Светската здравствена организација која објави препораки за нивната правилна употреба. Според СЗО, истата е издржана само во одредени ситуации, а кога носите маска, мора да ги следете следните правила. * Дезинфицирајте […]