fbpx

Шокантни детали за Шаулиќ: Избегната е уште една трагедија

Поминаа две години од смртта на Шабан Шаулиќ кој загина во сообраќајна несреќа во Германија.

Покрај фолк-ѕвездата, животот го загуби и врвниот музичар Мирсад Кериќ кој исто така беше во автомобилот.

Сега конечно се огласи и неговата сопруга Ружица и откри дека тоа кобно утро е избегната уште една трагедија.

– Ништо не е исто без него. Најлоши ми се викендите. Неделите ги поминувам чекајќи од негде да се појави. Ние бевме повеќе од маж и жена. Се веривме млади, почнавме да се забавуваме на 18 години. Бевме и брат и сестра и најдобри другари и љубовници. Малку фалеше да останам и без поголемиот син кој во последен момент го предомислив да не замине со татко му на настап и да остане кај баба му – раскажа Кериќ.

Фото: Курир

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Имав три мозочни удари: Потресна исповед на омилената пејачка

Имав три мозочни удари и инфаркт. Лекарите ми рекоа дека ми остануваат уште десет минути живот, открива популарната пејачка Деми Ловато (28) во документарецот „Танц со ѓаволот“ кој допрва ќе се промовира. Американските медиуми пишуваат дека омилената пејачка најверојатно се предозирала со хероин. Симболично ја нарекуваат мачка. – Го живеам […]