fbpx

Тажна ноќ: Почина уште еден пејач од „Никогаш не е доцна“

По тешко боледувае, почина финалист од првата сезона на популарното регионално шоу „Никогаш не е доцна“.

На Милорад Павловиќ Арса (63), минатата година му беше дијагностициран канцер на белите дробови, а последните месеци здравствената состојба значително му се влоши.

Арса беше еден од омилените натпреварувачи во шоуто. Често истакнуваше дека музиката му е се’ во животот.

Чувајте ми го синот: Потресни зборови на мајката која почина по извршен абортус

Имаше богат репертоар и одлично интерпретираше и рок песни и изворни рефрени.

Пред само три недели засекогаш не’ напушти и победникот од првата сезона на „Никогаш не е доцна“. Станоје Станковиќ, многу попознат како Кале Дијамант, имаше само 54 години, а почина од срцев удар.

Беше прва пејачка на „Магазин“ и горда на македонските корени: Животот на Лилјана Николовска

* Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Глумел голем фраер: Жена му со еден одговор му ја затнала устата

Тазе брачна двојка. Мажот ѝ приоѓа на жената и ѝ вели:  – Мила, сега сме во брак, па време е да разговараме за правилата во нашето семејство. Да немаме непотребни конфликти, имам само три правила кои треба да се почитуваат во оваа куќа. Жената внимателно слуша, па мажот продолжува: – […]