fbpx

Единствена и неизмерна љубов: Македонија тагува по Бранислав

По кратко боледување почина Бранислав Белевски-Будла, легендарниот физиотерапевт на ФК Вардар.

Тажната вест ја потврдија и администраторите на фејсбук-страницата „ФК Вардар Гордост Македонска“.

Белевски повеќе од 20 години беше нераскинлив дел од клубот, доживувајќи ги сите негови најславни, но и најтажни денови.

Од Будла се прости и Фудбалската репрезентација на Македонија.

„Единствена и неизмерна љубов. Македонскиот фудбал засекогаш ќе те сака!“, стои во објавата.

Фото: Фејсбук

Текстот не смее да биде преземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Секунди биле во прашање, брзал со причина: Нови шок детали за смртта на Робертино

Се’ уште не стивнуваат реакциите во јавноста по трагедијата во која животот го загуби Робертино Илиевски, 24-годишниот син на македонската пејачка Сузана Анѓелковиќ, откако со автомобил се заби во дрво во Власотинце. Сега се огласи и неговиот вујко Зоран. Скршен од болка раскажува дека како и секој млад човек и […]