fbpx

Уште еден ангел одлета: Почина малата Теодора

Почина осумгодишната Теодора Радојковиќ, девојчето со препознатлива насмевка кое го обедини регионот на социјалните мрежи.

Тажната вест ја потврдија и од фондацијата „Биди хуман“.

Теодора имаше малиген тумор на мозочното стебло и хидроцефалија. За нејзиното лекување масовно се собираа средства, но болеста беше побрза и посилна.

Родена е на 22 јуни 2014 година во Белград. Нејзините родители се по потеколо од Косово и Метохија. Со своите родители и со помалиот брат живееше во Стара Пазова.

На „Фејсбук“ е објавена нејзина фотографија со емотивните зборови: „Уште еден ангел одлета меѓу ангелите“.

Фото: Принтскрин/Биди хуман

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

(ВИДЕО) Неверојатно: Мамо, направи ми место!

Има ли поголема среќа за една жена од сознанието дека е бремена? Се разбира, покрај големата среќа, доаѓаат и голем број промени, како психолошки, така и физички. Да, на сите ни е јасно дека бебето полека во тие девет месеци го завзема своето место во мајчиниот стомак, расте и се […]