fbpx

Каква жена! Поранешниот маж на Емина Јаховиќ блеска покрај 20 години помладата невеста (ФОТО)

Мустафа Сандал, поранешниот сопруг на поп-ѕвездата Емина Јаховиќ, конечно се ожени со две децении помладата избраничка Мелис Сутшуруп.

На вечна љубов се заколнаа во Вечниот град, а венчавката се одржала во турската амбасада во Рим.

Популарниот турски пејач сподели и фотографии од настанот и мора да признаеме дека невестата изгледа одлично, иако се одлучила за некласична венчаница.

Српските медиуми информираат дека двојката договорила и гала-настан во Мармарис на која ќе присуствуваат околу осумдесет гости. Свадбената прослава наводно ќе трае дури три дена и ќе биде поделена на тематски вечери. Првата ноќ е предвидена за „грчка музика“, за следниот ден е најавена венчавка во една од градините на ресортот каде што ќе бидат сместени сватовите, а забавата ќе финишира со опуштена вечера на плажа.

Во продолжение погледнете и како изгледаше венчавката на Мустафа и Емина за која се шпекулираше дека чинела повеќе од пола милион евра.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

Тага до небо! Почина популарниот пејач, имаше само 25 години

Уште една позната личност прерано не’ напушти Во страшна сообраќајна несреќа животот го загуби 25-годишниот пејач и композитор Ел Ноба. Популарниот аргентински уметник загинал на својот мотор, откако директно се судрил со автомобил враќајќи се во својот роден град. Семејството и пријателите со потресни пораки се простуваат од него на […]