fbpx

Забремени на 11 години: Одлучи да роди, а кога ќе го видите таткото ќе ви се заледи крвта

Каква драма, кутра девојка

Како тинејџерка доживеала толку мрачни нешта што многумина веруваат дека нема никогаш комплетно да се опорави и да има нормален живот.

Нејзината мајка е бездомничка, па Треса Мидлтон била принудена да остане во сиропиталиште. Подоцна добила нов дом во Шкотска каде била згрижена со нејзиниот брат.

„Се однесував како дваесетгодишна, иако имав само девет. Почнав да пијам, да се дрогирам и да се дружам со постари“, раскажува Треса.

На нејзиното тело почнале да се забележуваат промени, а еден семеен пријател се посомневал дека е бремена. Направиле тест и се шокирале кога истиот бил позитивен.

И покрај трауматичното искуство, таа сакала да го роди детето. За силувањето не зборувала никому, а по две години кога детето го дале на посвојување преку ДНК-тест се покажало дека таткото е нејзиниот роден брат кој подоцна бил осуден на четири години затвор.

Оваа несреќна девојка сега има само една желба.

„Се надевам дека еден ден ќе успеам да си ја вратам ќерката. Сакам да знае дека премногу ја сакам и се би направила за неа. За мене ќе биде страшен денот кога ќе дознае дека нејзиниот вујко всушност ѝ е татко. Се надевам дека ќе ми прости“, завршува таа.

Фото: Социјални мрежи/Принтскрин Јутјуб

Текстот не смее да биде преземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Знаеме дека ќе умре: Семејството на познатата актерка пресече, ОВА ги изненади сите

Тажни вести доаѓаат од Холивуд Конечно се огласи семејството на познатата актерка Ен Хеч (53) која по тешка сообраќајна несреќа се наоѓа во кома. Нејзините најблиски велат дека повредите се критични и дека таа нема да преживее. „Знаеме дека ќе умре. Има тешки повреди на мозкот. И понатаму е во […]