fbpx

Почина познатиот македонски новинар, неговата ќерка ја знаете сите: Вака се прости од него!

Нека почива во мир

По кратко боледување почина Евгени Чадловски (74), долгогодишен новинар во Македонската радио-телевизија (МРТ) и еден од основачите на Собранискиот канал.

Тажната вест на социјалните мрежи ја потврди и неговата позната ќерка, нашата истакната диригентка Бисера Чадловска.

„Само љубовта е вечна“, напиша таа на „Фејсбук“.

Чадловски помина цели 28 години во националниот сервис. Смени повеќе уреднички позиции, а во еден период беше и помошник директор за реализација на програмската шема.

Следни Објави

Сонце, сега одиш на поубаво место: Горан со трогателни зборови се прости од Андријана

Не стивнуваат реакциите во јавноста по прераната смрт на македонската пејачка Андријана Андреевска. Колегите од естрдата со потресни зборови се простуваат од неа. Се огласи и музичарот Горан Стојановиќ од „Амадеус бенд“. „Сонце. Голем дел од животот го поминавме со музика и песна забавувајќи ги луѓето и правејќи ги среќни. […]