fbpx

Невин лежел во затвор 25 години, а потоа му пукале во глава: Татко на шест деца заврши трагично

Потресно!

Татко на шест деца поминал дури две и пол децении во затвор, иако бил невин.

Кристофер Вилијамс пред помалку од две години конечно излегол на слобода, а на 16 декември е убиен со куршум во глава на погреб во Северна Филаделфија.

Вилијамс бил осуден за четири убиства од 1989 година врз основа на лажно сведочење и прикривање на докази. Бил обвинет дека е член на банда која убила три нарко-дилери, пишува „Мирор“.

Кристофер бил убиен додека возел во поворката на еден погреб. Досега никој не е уапсен.

Инаку, Теренс Луис, кој исто така неодамна бил ослободен, Вилијамс го нарекол „човекот кој не се предава“ и „човекот кој се бори за правда“.

* Текстот не смее да биде преземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Го роди на 17 години, па го остави во дом: Еве како изгледа синот на Ана Бекута

Околината ја осудувала нејзината одлука да го остави синот во дом за незгрижени деца. И нејзините родители биле срам за селото од кое доаѓаат. Поради ова, пејачката била особено лута, бидејќи сметала дека тие не се виновни за ништо Оние што со години ја следат нејзината кариера, знаат дека Ана […]