fbpx

Трагедија! Почина Масимо Савиќ

Тажната вест ја објави хрватскиот портал „24 часа“

Од Масимо на социјалните мрежи се простија сопругата Ена и ќерката Мирна.

„Нашиот татко, сопруг, гордост и љубов, Масимо Савиќ не’ напушти по кратка, но херојска битка. Иако замина од овој свет, во нашите души ќе живее вечно. Насмеан, топал, силен, полн со љубав и створен од уметност. Засекогаш ќе бидеме твои девојки. Ена и Мирна“, стои во нивната објава.

Масимо Савиќ имаше 60 години.

Следни Објави

Го врати од мртвите, триесет години беа едно во добро и зло: Љубовната приказна на Масимо Савиќ

Ја остави дрогата за да биде подобар сопруг, но пред се’ татко Љубовната приказна на Масимо Савиќ и Ена Кондиќ траеше цели 30 години, а пред да ја започнат врската, мислел дека таа е престрога и препаметна за него. Познатиот хрватски музичар имаше интересни љубовни врски, некои од нив и […]