fbpx

Почивај во мир, брат! Трогателна посвета, сите се простуваат од Никола

Нова трагедија денеска во Македонија, уште еден живот прерано згасна

Тажна вест споделија од навивачката група Комити Драчево. „Прерано не’ напушти нашиот другар и брат Никола-Рипче. Прими го Господи во Царството Твое“, напишаа администраторите на официјалната фејсбук-страна.

-Која животна сладост останува без жалост? Која земна слава е неизменлива? Сѐ е понемоќно од сенка, сѐ е полажно од сон-во еден миг смртта грабнува сѐ. Но, Христе, во светлината на Твоето лице и во насладата на Твојата убавина, Твоето чедо што си го избрал, упокој го како Човекољубец. Почивај во мир брат! Царство Небесно! Споменот за тебе ќе остане вечно-стои во продолжение на нивната трогателна посвета.

Следни Објави

Прва исповед по разводот: Тамара отворено за Мачка, еве што пресудило да се разделат

Тамара Тодевска по седум години брак лани се разведе од поранешниот кошаркар Александар Димитровски. Двојката има две деца, ќерката Хана и синот Дарен, а сега во искрено интервју раскажа во кој момент сфатила дека разидувањето со популарниот Мачка е единствена опција и како и колку често комуницираат сега. „Секојдневно комуницираме […]