fbpx

Со тешка повреда заврши в болница: Опериран Јанко-„Јади бурек“ (ФОТО)

Познатиот македонски автор и водител Јанко Илковски се јави од болница и им откри на своите верни гледачи дека одрдено време ќе отсуствува од ТВ-екраните.

Домаќинот на легендарниот проект „Јади бурек“ закрепнува по операцијата која морала да му се направи откако тешко се повредил.

„На клиника сум за пластича хирургија. Имав лоша, многу лоша, повреда, а д-р Туџарова ме оперираше и успеа да ми ги спаси прстите. Некое време ќе отсуствувам од програмата. Фала за поддршката“, напиша тој на социјалните мрежи.

Илковски не откри детали за немилиот настан.

Следни Објави

Почина омилената британска ѕвезда: Нејзината последна објава ќе ве расплаче

На 35-годишна возраст почина Меди Анхолт, ѕвездата на Би-Би-Си која водеше битка со редок и агресивен рак на мозокот, јавува „Дејли мејл“. На Анхолт ѝ беше дијагностицирана болеста откако минатата година ја роди својата ќерка. Таа е позната по улогите во неколку ситкоми и беше редовна гостинка во емисијата This […]