fbpx

Познатиот актер пронајден мртов два дена пред 44. роденден: Го обожававме во оваа серија

Ѕвездата од хит-серијата „Општа болница“, Били Милер, почина на само два дена пред својот 44. роденден.

Популарниот актер и трикратен добитник на Еми починал во петокот, јавија американските медиуми.

Причината за смртта се’ уште не е откриена.

Тажната вест новинарите ја дознале од некој вработените во „Белмонт“, ресторан и бар во Лос Анџелес каде Милер бил косопственик.

Роден во Оклахома, Били на почетокот работел во пошта, пред да биде откриен како модел. Откако доби улога во популарната сапуница „Сите мои деца“ продолжи да гради успешна актерска кариера.

Следни Објави

Македонскиот водител вечерва прави свадба: Прва фотографија, невестата остава без здив

Во ноќен клуб во Штип, неговиот роден град, вечерва прави свадба познатиот македонски водител Миро Кацаров. Нашиот познат моден фотограф Стефан Соколовски ја објави првата фотографија со младенците кои навистина изгледаат одлично. Домаќинот на шоуто „Голден карпет“ уште кога ја побара за жена саканата во Рим најави спектакуларна свадба со […]