fbpx

Ѕвездата од омилените серии почина во сон: Беше во брак со еден од најбогатите мажи

На 76-годишна возраст почина познатата актерка Џој Чемберс Гранди.

Глумеше во неколку мегапопуларни сапуници, а публиката најмногу ја памети како Рита во „Немирни години“, д-р Робин Портер во „Младите лекари“ и како Розмари Даниелс во „Соседи“.

Втората сопруга на покојниот австралиски мултимилионер и ТВ-магнатот Рег Гранди, починала во сон во неделата наутро, соопшти нејзиното семејство.

„Џој почина во сон рано утринава опкружена со своите најблиски“, стои во официјалното соопштение на семејството.

Популарната актерка е родена како Каролин Џој Чемберс во Ипсвич, Квинсленд во 1947 година.

Следни Објави

Познатиот актер пронајден мртов два дена пред 44. роденден: Го обожававме во оваа серија

Ѕвездата од хит-серијата „Општа болница“, Били Милер, почина на само два дена пред својот 44. роденден. Популарниот актер и трикратен добитник на Еми починал во петокот, јавија американските медиуми. Причината за смртта се’ уште не е откриена. Тажната вест новинарите ја дознале од некој вработените во „Белмонт“, ресторан и бар […]