fbpx

Снимањето е прекинато: Влета обезбедувањето, Калиопи е без зборови

Во недела на „Сител“ ќе биде емитувана уште една епизода од регионалното шоу „Никогаш не е доцна“, а Калиопи и Жељко Самарџиќ ќе му се придружат на претседателот на жирито, Саша Милошевиќ Марет, во оценувањето на натпреварувачите.

На момент, снимањето на емисијата беше прекинато, а причината е необична.

Водителот Жика Јакшиќ понесен од добрата енергија во еден момент го повикал обезбедувањето кое директно влетало на сцена со полн послужавник храна.

Новата епизода на шоуто се најавува како спектакуларна. Оние што присуствувале на снимањето велат дека една натпреварувачка направила вистински џумбуш со интерпретација на евровизискиот хит на Тајчи, „Хајде да лудујемо“.

Нашата Калиопи, пак, буквално останала без зборови по изведбата на еден од натпреварувачите. За кого станува збор, ќе мора да почекаме до премиерата закажана в недела.

Следни Објави

Македонија во шок: Се самоуби малолетно девојче

Страшна вест ги вознемири сите Пред неколку моменти се случи самоубиство во Тетово. Трагичниот настан се случил во Трговскиот центар на плоштадот во градот. Алсат, неофицијално, дознава дека се работи за малолетно девојче на возраст од 16-17 години. Полицијата и обвинителството се на лице место.