fbpx

Точно е! Фрчкоски по вторпат се разведе, еве што изјави Ирена

По 19 години, професорот и поранешен македонски министер Љубомир Фрчкоски (65) и неговата сопруга Ирена одлучија да се разделат.

Двојката се разделила спогодбено и наводно останала во добри односи.

Ирена, инаку правничка по професија, даде и кратка изјава.

„Точна е информацијата за разводот, ние остануваме во коректни односи во интерес на децата, и замолуваме да се почитува нашата приватност“, вели таа за „Фокус“.

Ова беше нејзин прв брак, додека пак на Фрчкоски му беше втор. Имаат две деца, син и ќерка.

Фрчкоски е актуелен шеф на Мисијата на Македонија при Организацијата на обединетите нации (ООН) во Њујорк.

Следни Објави

Му беше слугинка, тој е лош човек: Шокантни детали за односот на Вилијам и Кејт

Британското кралско семејство неодамна повторно се најде под лупа на јавноста, а причината е Сара Роуз Хенбери, манекенката и модел која наводно е жената со која принцот Вилијам имал љубовна афера. Она што е уште пошокантнио е дека таа важела за добра пријателка на изневерената Кејт Мидлтон, пишуваат британските таблоиди. […]