fbpx

Почина Драган Вучиќ

Утрово почина водителот Драган Вучиќ. Веста ја потврди неговиот син, Мартин Вучиќ.

Како што информира „Макфакс“, познатиот музичар и водител претходните денови бил во тешка здравствена состојба хоспитализиран на инфективната клиника во Скопје, откако му бил дијагностициран коронавирус. Вучиќ, поради состојбата, бил ставен на респираторна поддршка, јавува „Макфакс“.

Од блиски на семејстото Вучиќ., „Женски магазин“ дознава дека позитивна на вирусот е и неговата сопруга Весна, која засега нема никакви симптоми. 

Нека почива во мир!

Можеби ќе ве интересира:

Воздржете се: Турунџиева удри по лицемерните колеги

Не го познаваа како човек: Колегите се простуваат од Вучиќ

Вчера беше сѐ во ред: Мартин низ солзи за татка си

И покрај напорите на лекарите, му подлегна на вирусот: Филипче за Вучиќ

Следни Објави

Не го познаваа како човек: Колегите се простуваат од Вучиќ

Сите од македонската естрада утрово со неверување ја примија веста за смртта на познатиот музичар и шоумен Драган Вучиќ. На социјалните мрежи веќе масовно се споделуваат статуси во негова чест. – Никогаш нема да заборавам дека беше меѓу двајцата колеги, кога пред 3 години бев во болница, што редовно ми […]