fbpx

Вчера беше сѐ во ред: Мартин низ солзи за татка си

Вистина е, почина татко ми од тоа зло, низ солзи потврди Мартин Вучиќ за порталот „mms.mk“.

Во кусиот разговор тој открива дека пред десетина дена семејството дознало дека Драган е позитивен на Ковид-19, но дека не било страшно.

– Вчера ѝ се јавиле на мајка ми дека сѐ е во ред, а утрово и се јавиле дека ноќеска починал. Не знам. Во шок сме. Не можеме и да го испратиме како треба – вели Мартин за „mms.mk“.

Сите од македонската естрада утрово со неверување ја примија веста за смртта на познатиот музичар и шоумен Драган Вучиќ. На социјалните мрежи веќе масовно се споделуваат статуси во негова чест.

Можеби ќе ве интересира:

Воздржете се: Турунџиева удри по лицемерните колеги

И покрај напорите на лекарите, му подлегна на вирусот: Филипче за Вучиќ

Го почитуваа луѓе кои никој друг не ги почитува

Следни Објави

И покрај напорите на лекарите, му подлегна на вирусот: Филипче за Вучиќ

По ненадејната смрт на познатиот водител и шоумен Драган Вучиќ, се обрати и министерот за здравство Венко Филипче. – Утрово на Инфективната клиника од коронавирусот почина нашиот познат музичар, композитор и тв водител Драган Вучиќ. Тој беше хоспитализиран пред осум дена откако состојбата му се влошила и од тогаш е […]