fbpx

Тања Кочовска: Успеавме да ја најдеме мајка ми

Дечки, фала ви многу. Успеавме да ја најдеме мајка ми, добра е, дома е, напиша на „Фејсбук“ докажаната актерка и пејачка Тања Кочовска, откако претходно на социјалните мрежи побара помош од граѓаните.

– Дечки, ова е мајка ми Невенка Кочовска која боледува од алцхајмерова болест и од дома е излезена сабајле во 9:30 и сѐ уште не е вратена. Пред два часа е видена кај фонтаната во Градски парк. Доколку ја видите или добиете некаква информација, пишете ми во инбокс или јавете ми се на бројот: 075/407-473 – напиша таа пред два часа.

Невенка е докажана интерпретаторка, пејачка на легендарните „Мањифико“, состав кој пред три години доби награда за животно дело на „Златна бубамара на популарноста“.

Следни Објави

(ФОТО) Запуштен и непрепознатлив: Актерот ги шокира фановите!

Антонио Бандерас (59) е фотографиран како џогира во родната Шпанија каде моментално и живее, а неговата појава непријатно ги изненади бројните обожавателки ширум светот. „Нема ни трага од шармерот што го знаевме“, „Запуштената брада му го покрива убавото лице“, „ Непрепознатлив!“ и „Годините си го прават своето, никој не може […]