fbpx

Внимателно погледнете ја устата: Нов симптом на корона!

Лезии во усната празнина имале дури 29 отсто од пациентите позитивни на Ковид-19 во најновото истражување направено во Мадрид, пишува специјализираниот медицински магазин „Амама дерматологија“.

„Си Ен Ен“ информира дека некои пациенти развиле емантема 24 дена по почетокот на симптомите, додека пак други дури 19 дена подоцна.

Експертите тврдат оти нивните наоди продолжуваат да укажуваат на тоа дека осипот во устата е можен симптом на Ковид-19 и дека не е резултат на реакцијата од лековите.

Следни Објави

Трагедија: Светска шампионка се самоуби на 20 години

Јуниорска светска шампионка во уметничко лизгање почина на 20 години, пренесуваат светските медиуми. Јекатерина Александровскаја која последните години настапуваше за Австралија е пронајдена мртва во Москва, а според првичните наоди на истрагата станува збор за самоубиство. Во изјава за агенцијата „Тас С“, неименуван извор од полициските служби открива дека телото […]