fbpx

(ФОТО) Се ожени ѕвездата од „Вљубениот ерген“

Ѕвездата од турската хит-серија „Вљубениот ерген“, турскиот актер Бариш Ардуч, вчера во Бодрум се ожени со својата долгогодишна девојка и колешка, актерката Гупсе Озај.

Ардуч кој македонската публика го засака по улогата на Омер и неговата избраничка се одлучија за скромна забава, а како изгледаа на овој посебен ден за нив, погледнете во продолжение.

Следни Објави

Над 4.100 активни случаи, починаа уште четворица

Во последните 24 часа се направени 1325 тестирања, а регистрирани се 119 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 35-Куманово 15-Штип 17-Прилеп 3-Тетово 4-Струга 3-Велес 3-Битола 8-Охрид 3-Кавадарци 2-Гостивар 8-Крива Паланка 1-Кочани 1-Демир Хисар 5-Берово 1-Свети Николе 1-Кичево 8-Ресен 1 Починати се 4 лица, три пациенти од Скопје и пациент од […]