fbpx

Душа боли, солзи не запираат: На 38 години почина Владимир Карапетров

На 38 годишна возраст ненадејно почина Владимир Карапетров Македонски, на социјалните мрежи познат како голем и неуморен борец за Македонија, човек кој остави свој белег во отпорот против промената на името.

Негови пријатели и соработници масовно се простуват со него на „Фејсбук“, а меѓу нив и познатата пејачка Анета Наковска.

„Душа боли, солзи не запираат! Ах, Влатче! Нека ти е светол патот, душо пречиста“, напиша таа.

Погребот ќе се одржи денес, на гробиштата во Ѓорче Петров, од 13.00 часот!

Следни Објави

Запознајте го Бојан: Први фотографии од синот на Стоилов

Ракометниот репрезентативец Стојанче Стоилов и неговата сопруга Деница на 19 август станаа родители. Во Клиничката болница „Аџибадем Систина“ се роди нивната прва среќа, малиот Бојан. За Деница, бременоста била убаво и несекојдневно искуство, а породувањето момент кој засекогаш ќе биде дел од нејзините спомени. „Бременоста ја поминав без никакви проблеми, […]