fbpx

(ФОТО) Има нова сопруга и чека принова: Пере од „Нокаут“ по третпат ќе стане татко

Никола Перевски-Пере, пејачот на популарниот бенд „Нокаут“ има нова сопруга и наскоро по третпат ќе стане татко.

Неговата избраничка се вика Јована Темелковска и му е поранешна девојка со која по четири години пауза лани ја возобновил љубовната врска.

– Во стиховите на темата „Сакам да живеам“ се содржани последните неколку години од мојот живот. Секој  збор во нив има симболика и отсликува реални сцени од мојот живот. „Птицата во мрак“ е љубовта која слета на мојот праг во вистинскиот момент. Таа се вика Јована. Со неа почнувам нов живот со заеднички победи. Таа е љубовта која ми ја дава најголемата поддршка во работата. Наскоро ќе станеме родители на девојче. По трет пат ќе станам татко на ќерка – открива Пере во интервју за „Женски магазин“.

Токму со рефренот „Сакам да живеам“, групата „Нокаут“ викендов победи на последното издание на фестивалот „Макфест“.

Следни Објави

Струмичанец моли: Другар ми почина од корона, немаат пари да се пренесе телото

Струмичанецот Абди Демиров бара помош од институциите и моли да се соберат пари за да се пренесе телото на негов другар, инаку жртва на коронавирусот. – Денеска изгубивме пријател, другар, брат од Ковид 19. Ибраим Љатифов е познат во нашето мало како верник и како добар татко и сопруг. Ибраим […]