fbpx

(ФОТО) Ја покажа Софиа на именденот: Запознајте ја третата ќерка на Пере!

Никола Перевски-Пере на денот на неговиот именден одлучи со фановите да ги сподели првите фотографии од ќерката Софиа.

„Си дојде дома мојата трета ќерка, моето трилече што мириса на млекo“, напиша пејачот на популарниот бенд „Нокаут“.

Пере по третпат стана татко, откако неодамна по вторпат се ожени. Неговата избраничка се вика Јована Темелковска и му е поранешна девојка со која по четири години пауза лани ја возобновил љубовната врска.

Следни Објави

Маки беше голем човек: Пријателите неутешни по смртта на Марјан Лазовски

Поранешниот селектор на машката и женската кошаркарска репрезентација на Македонија, Марјан Лазовски, ја загуби битката со коронавирусот. Лазовски (58) беше тренер на Вардар, МЗТ Скопје, АМАК-СП, Пелистер, Торус и во Работнички. На социјалните мрежи, пријателите со трогателни посвети се збогуваат со популарниот Маки. – Ни останаа многу неиспиени кафиња и […]