fbpx

Прерано замина друже: Нова трагедија, почина Ице Атанасовски

Македонскиот саксафонист и мајстор на дувачки инструменти, Ице Атанасовски, почина од последици на Ковид-19.

Тажната вест ја потврди и неговиот колега Илија Ампевски.

– Жално е колку луѓе нѐ напуштаат прерано. Ице беше еден од моите најдобри пријатели и колеги. Жал ми е многу денес. Верувам, Бог ти подготви место во неговото царство, друже – вели Ампе.

Атанасовски е роден 1978 година во Битола и е поранешен член на групата „Модус“.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Фановите во шок: Вистината за раперот Раста и Веља Невоља

Српската, но и јавноста во целиот регион не престана секојдневно да се информира за злосторствата кои им се препишуваат на Веља Невоља и неговите соработници. Драматично: Нови детали за тајните простории на Веља Невоља Тие се осомничени за атентатот на Милан Љепоја, припадник на криминалната банда Пинк Пантер, но и […]