fbpx

Спиев со свекорот: Сега секој ден ми прави две работи, но морам да молчам

Еден момент на слабост скапо ја чинеше оваа Британка која се соочува со вистинска агонија откако водела љубов со таткото на нејзиниот сопруг.

„Маж ми се вика Бен. Неговата мајка Џоси почина пред неколку месеци од рак. Имаше само 52 години. Целото семејство беше скршено од болка, но никој како свекорот Фил. Никако не успеваше да се избори со тагата. Кога сопругот предложи да го повика извесно време да живее со нас, веднаш се согласив“, ја почнува својата приказна таа.

Како времето поминувало, било очигледно дека Фил полека се опоравува.

„Се’ се промени кога Бен пред неколку недели замина на службено тридневно патување. Првите два дена беа нормални, но третата ноќ со свекорот убаво се опијанивме. Знам дека тоа не е никаков изговор, но виски се точеше во огромни количини и јас премногу се опуштив. Тој беше толку тажен, па го прегрнав за да го утешам, но тешењето во истиот момент се претвори во нешто многу интимно“, објаснува жената.

Ана наздрави со гостите: По нејзиниот говор, свекрвата ја напушти свадбата!

Признава дека воделе љубов на масата во кујната, на истата маса на која секое утро појадува со сопругот и со ќеркичката.

„Беше лудо и незаборавно. Знаевме каква глупост направивме и следниот ден се однесувавме како ништо да не се случило. Оттогаш поминувам низ вистински пекол од кој не знам како да се извлечам. Фил не кажал ниту збор, но секогаш кога мажот ми не гледа, тој ќе ме фати за задникот или ќе ме помилува по раката. Се ежам од тоа, но молчам за да не се дознае вистината. Не знам што да направам“, искрена е таа.

Илустрација: Пинтерест

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

Молитва за нашите покојни

Боже на духовите и на секоја плот, Којшто си ја урнал власта на смртта и владееш над живите и мртвите, извор на привремениот и на вечниот живот, Којшто не ги лишуваш од милоста ни живите ниту мртвите, Христе Спасителу, слушни го молитвениот плач на моето срце и помилуј ја според […]