fbpx

Трагедија: Почина синот на македонската фолкерка

Ненадејно почина 24-годишниот син на македонската фолк-пејачка Сузи Анѓелковиќ, пишува „Фокус“.

Се’ уште не е позната причината за смртта на Робертино, а трагедијата на социјалните мрежи се коментира со неверување и шок.

Сочуство на Ангелковиќ веќе ѝ изразија и колегите од естрадата.

Оние што ја познаваат велат дека Сузи важи за скромна жена и посветена мајка и дека овој немил настан тешко ќе го преброди. Таа има уште еден син.

Публиката најмногу ја препознава по нумерата „Пусти да се парите“, а своевремено сними и песна посветена на македонските Тигри.

Следни Објави

Цел час се бореле за синот на македонската пејачка: Ова е причината за смртта на Робертино

Робертино Илиевски, 24-годишниот син на фолк-пејачката Сузи Анѓелковиќ, починал синоќа, откако со автомобил удрило во дрво во Власотинце, јавуваат српските медиуми. „Слушнавме силен тресок и кога излеговме на улица го видовме автомобилот, смачкан до половина од предната страна. Веднаш повикавме итна помош и полиција“, раскажале сведоци на несреќата. НА ИСТАТА […]