fbpx

Нова трагедија, естрадата во шок: Почина славниот пејач

Уште еден живот прерано згасна, фановите плачат

На 48 години почина Јуриј Шатунов, славниот руски пејач кој пред повеќе од една деценија имаше армија обожаватели во родната земја.

Поранешниот вокалист на групата „Ласковиј Мај“ починал во амбулантно возило, соопшти неговиот портпарол за агенцијата „Тас“.

Нема официјална потврда за причината за смртта, но најверојатно пејачот доживеал срцев удар.

Шатунов се прослави со хитовите „Бели рози“ и „Сива ноќ“.

Фото: Принтскрин јутјуб

Текстот не смее да биде преземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

Македонија тагува: Почина Благоја Стојаноски

По долго боледување, денес во Господа се упокои протоереј Благоја Стојаноски (9.11.1944 – 26.6.2022), долгогодишен парох при соборниот храм Свето Благовештение во Прилеп. Роден е во Прилеп. Средно богословско училиште завршил во Призрен. На 8.11.1966 година е ракоположен во ѓаконски чин, а на 27.11.1966 е ракоположен во свештенички чин од […]