fbpx

СТРАШНИ ВЕСТИ! Популарниот турски актер пронајден под урнатините (ФОТО)

Катастрофалниот земјотрес не го преживеа ниту неговата славна сопруга

Популарниот турски актер Чагдаш Чанкаја и неговата сопруга, познатата пејачка Зилан Тигрис, загинаа во земјотресот во Турција.

Тажната вест ја потвдија турските медиуми кои пишуваат дека се пронајдени под урнатините на една деветокатница во Дијарбекир.

Спасувачите со часови слушеле галсови и повици за помош, но кога конечно ги пронашле тие веќе биле починати од хипотермија, јавува „Репортер“.

ПРОЧИТАЈ ГО И ОВА:

Огромна загуба, почивај во мир! Македонија тагува по Симоновска

Ова е огромна загуба за турската кинематографија. Земјотресот не го преживеа ниту Емел Атичи, актерката која го толкуваше ликот на Сермин во хит-серијата „Горка земја“. Емел загинала во Адана, а не се спаси ниту нејзината ќерка Ханде.

Следни Објави

ВАЖНО! УЈП ги предупредува граѓаните: Не правете го ОВА!

Управата за јавни приходи ги информира граѓаните дека вчера и денеска, непознат испраќач користејќи го логото на УЈП, преку СМС пораки се обидел да наведе граѓани да споделуваат лични и податоци од дебитни и кредитни картички. Пораките се испраќани од телефонскиот број +38979212628 со следната содржина: Извршете ја задолжителната пријава […]