fbpx

Членовите на бендот скршени од болка: Тажни сме! Почивај во мир, Тони!

Почина Тони Мекфи, популарниот пејач и гитарист на рок-бендот The Groundhogs.

Членовите на групата објавија дека нивниот колега и добар пријател починал мирно во вторникот по компликациите од ужасниот пад што го доживеа минатата година.

„Тажни сме! Нашиот сакан гитарист и колега почина и го напушти овој свет“, напишаа во официјалното соопштение до медиумите.

Тони беше лидер на рок-составот од 1962 до 2015 година.

Имаше 79 години.

Следни Објави

Калиопи открива како ослабнала десет килограми за само 17 дена

Иако има 56 години, Калиопи може да се пофали со младешки изглед на кој можат да ѝ позавидат и многу помлади припаднички на понежниот пол. Таа на својот инстаграм-профил сега објави дека ослабнала дури десет килограми за само 17 дена, благодарение на диетата со липосукција, режим на исхрана со кој […]