fbpx

Конечно собра сила и се огласи: Цеца скршена од тага

Пред точно две години почина Марина Туцаковиќ, легендарна српска и југословенска кантавторка.

Оваа жена соработуваше речиси со цела регионална естрада, а едни од најдобрите стихови дефинитивно ги напиша за Светлана Цеца Ражнатовиќ.

Скршена по повод годишнината од смртта, пејачката со емотивни видеа и фотографии се потсети на Туцаковиќ.

„Ми недостигаш, многу ми фалиш“, напиша Ражнатовиќ.

Убедливо најтрогателно е видеото во кое Ражнатовиќ ѝ се заблагодарува на Марина нарекувајќи ја нејзина втора мајка и одговорна за создавањето на нејзиниот друг идентитет на јавната сцена.

Следни Објави

Никој не дојде да ги погреба Славица и нејзиниот син: Таа почина од рак, а тој 15 дена подоцна од глад

„Го допревме дното“, порача Драгослав Шиник, хуманитарец од Бања Лука, по погребот на неодамна починатите мајка и син. Тој за босанските медиуми изјави дека тешко болната жена и нејзиното чедо кое имало пречки во развојот починале заборавени од сите. „Денеска напладне ги погребавме Славица Илиќ и нејзиниот син Жељко. Славица […]