fbpx

Филмскиот свет тагува, почина популарниот актер! Му немало спас, еве што се случило

Ѕвездата на култниот проект Lock, Stock and Two Smoking Barrels, Џејк Абрахам, почина на 56-годишна возраст, јавија американските медиуми.

Трагедијата следува само неколку месеци откако ја сподели својата приказна за дијагностициран рак.

Абрахам во таа прилика посочи дека на доктор требало да замине порано, но дека сега нема простор за каење.

Познатиот актер ја откри својата состојба во јули и призна дека „отишол предоцна“ на лекар откако некое време не се чувствувал добро.

На Џејк му бил дијагностициран рак на простата, кој подоцна му се проширил на остатокот од телото и формирал тумори на ‘рбетот, колковите и на мочниот меур.

Следни Објави

Ова ѝ е најлошиот ден во животот! Мажот на Снежана Ѓуришиќ почина ненадејно

Нема утеха за оваа жена која е редовен член на жирито во „Ѕвездите на Гранд“ Познатата српска пејачка Снежана Ѓуришиќ (64) цели 36 години беше во брак со хармоникашот Слободан Гвоздвеновиќ со кој ги доби ќерката Маја и синот Марко. Тој се упокои пред една деценија. Трагедијата се случи во […]