fbpx

Постојано мислам на него: Проговори вонбрачната ќерка на Аркан

Mastilo

Софија Ражњатовиќ (41), вонбрачната ќерка на Жељко Ражњатовиќ Аркан, годинава била спречена да присуствува на годишнината од неговата смрт поради коронавирусот. Таа вели дека Аркан засекогаш ќе живее во нејзиното срце и дека многу ѝ недостасува. – Постојано мислам на него. Оваа година бев спречена да присуствувам на поменот поради […]

Преживеа иста драма со ќерка ѝ: Весна Бејби емотивно за Радуловиќ

Mastilo

Актерката Весна Петрушевска се огласи на социјалните мрежи по апсењето на српскиот режисер, сценарист и учител по глума Мирослав Мика Алексиќ осомничен за силување и за сексуално злоставување. Популарната Бејби пред неколку години се соочи со слична животна драма кога проговори за траумите кои ги доживеа нејзината ќерка. Подоцна лицето […]

(ФОТО) Тврди дека нема естетски корекции: Агнеса во младоста

Mastilo

Поранешниот директор на Агенцијата за електронски комуникации, Роберт Орданоски, ја промени неговата профилна слика на „Фејсбук“ и објави стара свадбена фотографија. Многумина овој гест го протолкуваа како обид за помирување со сопругата, но имаше и такви кои го сфатија како нова провокација за неа и дека едноставно сака на јавноста […]

Денот пред Водици е голем и тежок: Направете го ова!

Mastilo

Ден пред големиот христијански празник Богојавление-Водици, на празникот наречен Водокрст секоја година се извршува голем Богојавленски водосвет. Празникот е познат под имињата Водокрштение и Водокрст или Водопост, како ден на строг пост, во кој се пости само на вода. Во Светата Црква се воспева силата и моќта на Крстот. Се […]

Постојано плачам: Орданоски се покаја, сака Агнеса да му се врати

Mastilo

Не ме интересира повеќе ни имиџот, ни сеир од јавност, ништо од тоа. Заљубен сум, ја сакам Агнеса и сакам да си го спасам бракот. Сакам да се врати, сакам децата да се вратат дома. Ова го вели Роберт Орданоски, поранешниот директор на Агенцијата за електронски комуникации, во неговото последно […]

Ме исмејуваат жени што до Вардар не отишле: Нова исповед на сопругата на Орданоски

Mastilo

Негативните коментри, особено од жените многу ми се смешни. Жени што до Вардар не отишле. Затоа не се замарам. Разбирам дека имало и ќе има луѓе љубоморни и искомплексирани, вели Агнеса Органџиева во нејзината најнова исповед за разидувањето со Роберт Орданоски за порталот „ММС.мк“. Љубовната сага на поранешниот директор на […]

Орданоски очајно бара помош: Ново продолжение на љубовната сага

Mastilo

Не престануваат реакциите на социјалните мрежи за љубовната сага на Роберт Орданоски, поранешен директор на Агенцијата за електронски комуникации (АЕК). Орданоски на „Фејсбук“ својата долгогодишна сопруга Агнеса ја нарече „фотошоп барбика“ која „се оладила“ од љубовта кон него бидејќи тој повеќе не е директор. Во меѓувреме и двајцата дадоа интервјуа […]

Заборавете на филери пред вакцина: Д-р Туџарова појасни зошто

Mastilo

Проф. д-р Смиља Туџарова Ѓоргова, специјалист по пластична и реконструктивна хирургија, за Канал 5 телевизија објаснува дека од четири недели до три месеци не треба да се ставаат филери пред примање на вакцината против Ковид-19. Ова се дел од истражувањата што ги добиле хирурзите од пластична хриругија во светски рамки. […]

(ФОТО) Запознајте ги сопругите на македонските ракометари

Mastilo

Македонските ракометари повторно се во фокусот на вниманието откако нашата репрезентација во последен момент отпатува на Светското првенство во Египет. Велат дека позади секој успешен маж стои успешна жена, па „Мастило“ одлучи да ви ги претстави од еден поинаков агол, како реализирани семејни луѓе. Минатата година се ожени Стојанче Стоилов, […]

Носеше ведрина за секого: Емотивна посвета по смртта на Ѓоко Дончев

Mastilo

Ненадејно почина Ѓоко Дончев (71), еден од доајените на македонската народна песна. Во текот на неговата плодна музичка кариера соработуваше со најдобрите изведувачи и композитори. Остави длабока трага на домашната сцена со безвременски хитови „Чуј ги куме свирачите“, „Сношти Кате“ и „О доме мој“. Освен како исклучителен во музиката, семејството, […]