fbpx

(ФОТО) Тогаш немаше фотошоп: Тијана Дапчевиќ пред четврт век

Mastilo

Оваа жена како да не старее Познатата пејачка и актерка Тијана Дапчевиќ во една прилика на својот профил на „Инстаграм“ објави фотографија стара 25 години. Славната Ула од хит-серијата „Преспав“ во описот напиша дека во тоа време сме чекале филмот да се развие и постојано сме биле на штрек дали […]

Сите брчки на лицето сум ги заслужила: Ени Ленокс одлучи да старее природно

Mastilo

Славната британска пејачка Ени Ленокс која во декември ќе наполни 68 години одлучи природно да старее. Поранешна вокалистка на „Јуритмикс“ во нејзиното последно интервју повторно зборува за одржувањето на младешкиот изглед со ботокс кој го практикуваат многу нејзини колешки. Зборувајќи за достоинствено стареење, Ленокс тврди дека никогаш не била на […]

Нема повеќе да молчам: Оваа 50-годишна жена конечно ја кажа вистината

Mastilo

Една жена на својот јубилеен 50-ти роденден одлучи да расчисти со многу работи. Сега конечно ги разбрала вистинските вредности и се надева дека здравјето ќе ја служи што е можно подолго за да го живее животот кој отсекогаш го посакувала. Нејзината исповед ви ја пренесуваме во целост! Нема повеќе да […]

Естетски хирург ја „подбра“ Слобода Миќаловиќ: Ова е списокот со операции кои ги направила

Mastilo

Слобода Миќаловиќ беше прогласена за најубава природна актерка во светот. Дури и Моника Белучи ѝ оддаде признание Таа е една од омилените актерки на овие простори, а американскиот портал Beautiful Women Pedia минатата година ја прогласи за најубава природна глумица во светот. Слобода Миќаловиќ ужива голема популарност, а на „Инстаграм“ […]

(ФОТО) Оваа фризура на Ана е хит: Изгледајте 10 години помладо!

Mastilo

Ана Кокиќ е позната по нејзините трансформации, а особено сака да експериментира со фризурата. Една од промените што ја направи предизвика вистинско воодушевување кај нејзините фанови. Популарната пејачка неодамна се пофали со новиот имиџ за кој добро упатените стилисти велат дека е апсолутен хит. Оваа фризура е особено препорачлива за […]

Беше природна убавица, ѝ нудеа брдо пари за интимни односи: Денес не личи на себе (ФОТО)

Mastilo

Тијана Стајшиќ беше една од најубавите девојки на овие простори. Во 2001 година влезе во финалето на светскиот избор за убавина Miss World. Оваа убавица отсекогаш беше сон на многу мажи, а често добиваше и непристојни предлози, пишуваат српските медиуми. „Кој и да се занимава со оваа или со некоја […]

(ФОТО) Вера има 73 години, а сите се уверени дека има 30: Еве како е можно!

Mastilo

Модната дизајнерка Вера Ванг сака да се фали со својот изглед. Со задоволство споделува фотографии на социјалните мрежи на кои е со откриен стомак или со разголени нозе. Така беше и на неодамнешната забава на која го прослави 73-тиот роденден, а фановите уште еднаш останаа со подоотворена уста поради нејзиниот […]

(ФОТО) Ваква не сте ја виделе: Агнеса без грам шминка

Mastilo

Откако сопругот ја нарече „фотошопирана барбика“, медиумите големо внимание посветуваат на нејзиниот изглед Македонската инфлуенсерка Агнеса Органџиева неодамна на хејтерите им порача дека нема направено никакви естетски корекции и дека во прашање се гени, а сега конечно објави и фотографија на која позира без грам шминка. Во вакво издание дефинитивно […]

Познатата манекенка ја покажа интимната регија: Влакната се се*си, не знам што е проблемот! (ФОТО)

Mastilo

Последниов период се’ понагласен е трендот за недепилирање кој го иницираа славните личности. Познатите дами одлучија да наметнат нешто што за повеќето е неразбирливо во 21 век. Некои ѕвезди отидоа чекор подалеку, па на социјалните мрежи почнаа да објавуваат фотографии од своите интимни регии. Меѓу нив и манекенката Ејми Хајер […]

Сите зборуваат за македонската Прва дама: Ова е приказната за кралскиот црвен фустан!

Mastilo

Првата дама Елизабета Ѓоргиевска блесна во црвен фустан на свечената вечера која ја организираа кралот Фелипе и кралицата Летиција во чест на лидерите на земјите-членки на НАТО. Сите зборуваат за креацијата која за овој свечен настан ја одбра сопругата на македонскиот претседател Стево Пендаровски. Ѓоргиевска уште еднаш се одлучи за […]