fbpx

Новороденчиња со заштитни визири го разнежнија светот

Во болницата Прарам во Бангкок, на новородените бебиња им ставаат заштитни визири за да ги заштитат од потенцијално заразување со коронавирус.

Фотографиите кои ги направи „Ројтерс“ веднаш станаа хит на социјалните мрежи и го разнежнија целиот свет.

И додека католиците го слават Велигден, на Тајланд моментално се празнува Сонгкран, нивната Нова година. Сепак, со оглед на фактот што таму има 2423 потврдени случаи со коронавирус и 32 починати, од кои најголем дел токму во Бангкок, сите собири на јавни места се откажани. Минатата недела тамошната влада воведе полициски час во целата земја од 22 до 04 часот.

Следни Објави

Шефот на Телеком: Платата ми е 5.180 евра, се срамам

Бедри Истрефи, извршниот директор на јавното телекомуникациско претпријатие Телеком на Косово, се чувствува засрамен поради неговата месечна плата од 5.180 и побарал таа да му се намали, јавува дописникот на МИА од Приштина. Во интервју за ТВ Дукаѓини, Истрефи вели дека барањето за намалување на платата го поднел еден месец […]