fbpx

Ѕирнете во детството на нашата најпозната презентерка

На детството се сеќавам со носталгија, а единствената асоцијација ми е безгрижност, мечти, фантазии и детски игри, вели докажаната ТВ-презентерка Татјана Стојановска евоцирајќи спомени за порталот „7дена.мк“.

Стојановска раскажува дека била смела, послушна, но срамежлива. Еден период сакала да биде балерина, а подоцна и професорка.

Како растела Татјана можете да прочитате на „7дена.мк“.

Следни Објави

Филипче: Онур, биди среќен и продолжи да се смееш!

Емотивно видео на кое вработените од Детската клиника го испраќаат Онур дома објави министерот за здравство Венко Филипче. Детето успеа да ја победи битката со ракот. – Деновиве, нашиот јунак Онур го испративме дома од хемато-онколошкото одделение од Клиниката за детски болести. Онур уживај во детството, биди среќен и продолжи […]