fbpx

Цеца со синот во карантин, нивното обраќање ги шокира сите

Фолк-ѕвездата Цеца Ражнатовиќ и нејзиниот син Вељко одлучија заедно да се самоизолираат на две недели, откако и двајцата добија позитивни резултати на тестовите за Ковид-19.

Тие со видео се огласија на социјалните мрежи: „Кој сака да дојде на пијачка? На една крона?“, се шегува Вељко, а Цеца порачува: „Ние веќе не мораме да носиме маски“.

Следни Објави

Нов рапиден раст на заболени во Скопје, кластери и во фирми

Над сто нови случаи на заболени со коронавирусот се регистрирани во изминатово деноноќие до сега, брифираат извори за ТВ 24 од Центарот за јавно здравје – Скопје. Само во главниот град досега се отркиени 115 новозаболени, а откриени се и нови кластери и тоа во фирми. Позитивните и заболените лица […]