fbpx

Итно е потребна крв А негатив за дете болно од леукемија

Пејачката Кристина Арнаудова на својот профил на „Фејсбук“ испрати апел за 14-годишно дете од Куманово кое боледувa од леукeмија и итно му е потребна крв од групата А Rh негатив.

Сите граѓани кои се во можност да помогнат нека се јават на телефонскиот број 078/613 638 кај Јовица.

Следни Објави

Не успеав да се заштитам: Шилегов позитивен на Ковид-19

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов е позитивен на Ковид-19. Тој веста ја објави со емотивно обраќање на неговиот профил на „Фејсбук“. Ви го пренесуваме во целост. „Почитувани, би сакал да ве известам дека и покрај сите мерки кои што се превземаа од моја страна за моја лична и заштита на луѓето […]