fbpx

Учителка од Неготино купи 21 срце за своите ученици и им ги однесе дома

Учителката Цанка Костова од основното училиште „Страшо Пинџур“ во Неготино одлучи на оригинален начин да ги изненади своите ученици кои последното тромесечије следеа настава од дома и со месеци ги немаше видено, пишува порталот „Деца.мк“. Поради мерките за заштита не можеше да ги гушне, но вистински ги израдува.

– Точно на 100-от ден од кога не сме на училиште, моите ученици имаа едно поразлично утро. Како времето минуваше, бев решена за миг да ги видам дечињата, па и да е само од далечина. Кога желбата и професијата се љубов, тогаш делата зборуваат. За кратко време беше сѐ спремно и реализирано. Беше ден различен од другите, ден полн со изненадување и емоции.. Ден полн со насмевки и среќни лица.. Голема благодарност до родителите за соработката и вниманието, а посебно благодарам Наташа Ганцева – раскажува учителката под видеото објавено на „јутјуб“.

(ФОТО) Ти си нашето сѐ: Порасна ќерката на Искра Трпева

(ФОТО) Има две ќерки и син: Ова е семејството на македонската гувернерка

Следни Објави

Нови 4 починати, бројката се искачи над 250

Во последните 24 часа се направени 1363 тестирања, а регистрирани се 118 нови случаи на Ковид-19 во: -Скопје 55-Куманово 9-Дебар 1-Штип 1-Прилеп 4-Тетово 20-Струга 2-Велес 2-Битола 1-Охрид 9-Гостивар 4-Гевгелија 1-Струмица 2-Свети Николе 1-Кичево 1-Ресен 5 Во ГОБ „8 септември“ починати се четири лица од Скопје – пациент (58г) примен на […]