fbpx

Затворот не е опција за него: Туцаковиќ проговори за Боки 13

Марина Туцаковиќ, долгогодишна семејна пријателка на Бојан Јовановски и последна на листата со сведоци предложени од одбраната за случајот „Меѓународен сојуз“, конечно проговори за осудениот поранешен шоумен.

– Во контакт сум со неговата мајка, се слушаме повремено. Што да прави жената, тој е осуден на многу години, но ќе поднесе жалба, па сите се надеваат дека казната барем малку ќе му ја намалат и дека барем дел од истата ќе може да ја отслужи во домашен притвор – вели Туцаковиќ за „Стар“.

БОКИ ПРОГОВОРИ ЗА ЛИЛА

Таа дополнува дека познавајќи го Боки, затворот е многу лоша опција за него и дека затоа здравјето сериозно му се влошило.

Туцаковиќ е една од најпознатите текстописки на Балканот. Нејзиниот сопруг, исто така на барање од одбраната на Јовановски, сведочеше во случајот „Рекет“ за кој поранешниот неформален сопственик на „1ТВ“ неправосилно е осуден на 9 години затвор.

Следни Објави

Имам само една желба: Иван го живее својот втор живот

Иван Огњановски, 54-годишниот скопјанец со кој се испиша историја во македонското здравство, го живее својот втор живот. Првиот пациент што доби срце од починат донор секој ден на ехо ги слуша отчукувањата. „На ехо ме ставаат и слушам дека не е пластика или некоја играчка“, вели Огњановски. Раскажува дека има […]