fbpx

(ФОТО) Голем пожар во центарот на Скопје

Голем пожар во центарот на Скопје. Како што може да се види од фотографиите кои ги објави порталот „Вечер.мк“, пожарот се случил на Булевар ВМРО во близина на Пошта.

Пред малку на „Твитер“ беше објавено и видео, запален е автомобил, а во околината се забележува премногу чад.

Следни Објави

Повторно двоцифрен број починати

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1437 тестирања, а регистрирани се 137 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-64, Куманово-7, Штип-19, Прилеп-1, Тетово-7, Струга-14, Велес-1, Битола-2, Охрид-5, Гостивар-6, Радовиш-2, Крушево-1, Демир Хисар-1, Свети Николе-3, Кичево -4. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 131 оздравен пациент од: […]