fbpx

Почина уште еден познат актер, неговата ќерка ги расплака сите

Рејмонд Ален кој се прослави во популарната серија Sanford and Son почина на 91 година.

Смртта на актерот ја потврди неговата ќерка.

– Каков ден! Еден од најтажните во мојот живот. Во ист ден ги загубив татко ми и мојата братучетка Дебора. Сега се на подобро место под крилјата на ангелите – напиша Ронс Ален.

Актерот е пронајден мртов во неговиот дом, откако неколку дена не се јавувал на телефон. Често имал проблеми со белите дробови, па фановите почнаа да шпекулираат дека починал од коронавирус, но семејството ги демантира таквите информации.

Следни Објави

(ВИДЕО) Македонски актер се ожени на море

Македонски актер Жарко Димоски го изговори судбоносното „ДА“ далеку од дома во опуштена атмосфера. Заштитното лице на Театар Комедија се ожени во Ровињ, Хрватска, а неговата избраничка е Андреа Јосифова.