fbpx

Колегите во шок: Марио почина од корона, имаше само 30 години

Младиот новинар Марио Пинјух од Меѓугорје почина на 31 година од коронавирус, информираат босанските медиуми.

Пинјух последните две години бил вработен во радиото Мир. Неговите колеги се шокирани од трагедијата и масовно се простуваат од него на социјалните мрежи.

Марио е роден на 5 мај 1990 година во Мостар. Дипломирал на Катедрата по англиски јазик и книжевност.

Марио бил позитивен на Ковид-19 и итно хоспитализиран. И покрај напорите на лекарите да го спасат, по неколку дена починал на клиниката во Мостар.

Следни Објави

Учениците ја сакаа и таа ги сакаше нив: Почина професорката Весна Николова

Почина професорката во СОУ „Димитар Влахов“, Весна Николова, јавува порталот „Струмица денес“. Беше внимателна со секој ученик и знаеше како да пристапи во различни ситуации со различни ученици. Ја сакаа сите ученици, ги сакаше и таа нив, пишува истиот портал. Пред малку беше објавена последната нејзина објава на „Фејсбук“: Почитувани […]